• Gramy zmysłami

• Przeszkolakom spodobało się kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: sensoryczne kodowanie.

Do zabawy potrzebne były: kolorowe nakrętki od butelek, makaron, sznurowadła.

Zachęcam rodziców do zabaw angażujących różne zmysły u dzieci.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Dnia 21.03.2023 roku w naszej szkole wesoło powitaliśmy wiosnę. Jak nakazuje zwyczaj - ten dzień powinien być obchodzony w sposób wyjątkowy. Uczniowie klas 0 – VIII wzięli udział w następujących wiosennych atrakcjach:

1. „Wiosna 2023 – Trends of Łabętnik” – pokaz mody ekologicznej.
            2. „Przyszła wiosna” – wspólne wykonanie wiosennych plakatów.
            3. „Wiosna radosna” – wiosna w wierszu, piosence lub tańcu – prezentacje uczniów z poszczególnych klas.

W tym dniu obowiązywał specjalny strój „na zielono” lub „na śpiocha” (pidżama, szlafrok lub inny atrybut związany ze snem).

Wszystkim dopisywały humory, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

• Bieg po zdrowie

• Uczniowie klasy IV, w ramach antytytoniowego programu „Bieg po zdrowie”, wykonali plakaty o szkodliwości palenia papierosów.

Dzieci:

• wiedzą, dlaczego palenie jest szkodliwe,
            • potrafią zachować się asertywnie w przypadku zmuszania lub zachęcania ich do zapalenia,
            • wiedzą, że bierne palenie jest także szkodliwe dla ich zdrowia,
            • potrafią wymienić najbardziej szkodliwe substancje, które zawarte są w papierosach,
            • wiedzą, że palenie jest niemodne.

Plakaty, jakie wykonali są odzwierciedleniem ich negatywnego podejścia do palenia.

• Wizyta wojskowych

• Niektórym przedszkolakom udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie z użyciem rekwizytów wojskowych saperów. Niewątpliwie wzbudziły one duże zainteresowanie u przedszkolaków.

• Dzień Mężczyzn w przedszkolu

• Dziewczynki nie zapomniały o swoich kolegach z przedszkola. Wręczyły chłopakom upominki i własnoręcznie robione laurki. Chłopcy poczuli się wyjątkowo docenieni. Myślę, że ta niespodzianka sprawiła im dużo radości.

• 8 marca u przedszkolaków

• Przedszkolni dżentelmeni z okazji Dnia Kobiet obdarowali swoje koleżanki tulipanami i własnoręcznie robionymi kwiatuszkami. Dziewczynki były zachwycone!

• Laboratoria przyszłości - luty

• W tym miesiącu uczniowie klasy 6 ćwiczyli sprawność manualną. Rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Na zajęciach matematycznych tworzyli szkielety graniastosłupów i ostrosłupów, co wymagało od nich precyzji i cierpliwości. Praca z długopisami 3D wyzwala u uczniów dobre emocje.

Podczas lekcji informatyki  został wydrukowany na drukarce 3D tangram. Za pomocą tangramu będziemy układać  obrazy sylwetek ludzi i zwierząt, przedmiotów codziennego użytku, a także litery alfabetu oraz cyfry.

Uczniowie kl.5 w dalszym ciągu pracują z klockami Abilix Krypton. Tym razem wybrali projekt dla zaawansowanych i zbudowali „Małego wojownika”.

Uczniowie kl. 4 na zajęciach bibliotecznych doskonalili swoją dykcję, czytając trudne wierszyki i rymowanki – tzw. „łamańce językowe”. Dzieci nagrały swoje występy, wykorzystując microport i kamerę. W ten sposób uczciły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego.

• Konkurs walentynkowy

• Z okazji Walentynek odbył się szkolny konkurs plastyczno- techniczny "Moja Walentynka" adresowany do przedszkolaków oraz uczniów z klasy pierwszej i trzeciej.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu:

• I miejsce: Wiktoria Kleszczewska
            • II miejsce: Joanna Łukawska
            • III miejsce: Wiktor Bućkowski

Wyróżnienia zdobyli:

Matylda Sokołowska i Dominik Boniecki

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni walentynkowymi upominkami.

• 14 luty 2023 w przedszkolu

• Dzieci z oddziału przedszkolnego również obchodziły Walentynki. Obdarowany siebie nawzajem własnoręcznie zrobioną walentynką. Bawiły się serduszkami, przeliczały je a nawet dokonywały obliczeń matematycznych. Nie zabrakło słodkości w barwach różowo-czerwonych.

Na koniec dnia przedszkolaki wysłuchały bajki o Franklinie, który uświadomił dzieciom, że Dzień Przyjaźni można obchodzić każdego dnia. Może warto wziąć przykład z mądrego żółwika...

• Walentynki

• Dnia 14 lutego 2023 roku w naszej szkole odbyły się Walentynki. Tego dnia można było wysłać pocztą walentynkową karteczkę do swojej sympatii. Można było również zaprosić wybraną osobę do tańca, ponieważ w czasie przerw leciały utwory dla zakochanych.  Nastroje, jak widać na zdjęciach, dopisywały.

• Laboratoria przyszłości – styczeń

• Styczeń to kolejny miesiąc w którym uczniowie naszej szkoły wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

Długopisy 3D były wykorzystywane na lekcji matematyki do tworzenia modeli graniastosłupów i wykonania masek karnawałowych na zabawę karnawałową.

Wcześniej wykonane emotikony przydały się najmłodszym uczniom do zajęć na których nazywali i rozpoznawali różne emocje. Klocki Abilix Krypton nadal fascynują uczniów kl.5.

Aparat i mikroport wykorzystano na lekcjach WOS-u w kl.8 do nagrania scenek dramowych związanych z pracą urzędników np.gminy w  relacji z petentem.

Dzięki tym urządzeniom zajęcia szkolne są atrakcyjne i bardziej angażujące uczniów. Oby tak dalej.