• Wigilia Szkolna

• Tradycyjnie jak corocznie w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna z udziałem ks proboszcza  Hieronima Mojżuka i rodziców. Tym razem zawitał do nas również zastępca wójta gminy Pan Marcin Rogowski.

Podczas spotkania uczniowie klasy VI i VII zaprezentowali Jasełka a ten piękny czas umiliło wspólne kolędowanie. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali wybraną kolędę i pastorałkę. Po wspólnym kolędowaniu nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Na zakończenie był słodki poczęstunek w klasach dla uczniów i rodziców wraz z gronem nauczycielskim i zaproszonymi gości. Był to mile spędzony czas pełen radosci i życzliwosci dla wszystkich obecnych. Wyrazy podziękowania Radzie Rodziców za zaangażowanie i ogromną życzliwość.

W. Królewicz

• Szkolny Konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

• 22 grudnia, podczas Wigilii Szkolnej, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.

W kategorii klas I - III przyznano

• I miejsce: Izie Muczyńskiej oraz Matyldzie Sokołowskiej,
            • II miejsce: Mai Piotrowskiej,
            • III miejsce: Jankowi Karwowskiemu.

W kategorii klas IV-VIII przyznano

• I miejsce: Alicji i Joannie Łukawskim
            • II miejsce: Dominice Karwowskiej oraz Szymonowi Dorf,
            • III miejsce: Zuzannie Oleksy i Bartoszowi Pycz.

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy i gratulujemy pomysłowości i umiejętności artystycznych.

W. Królewicz

• Życzenia świąteczne niech płyną w świat!

• Boże Narodzenie to niezwykły czas przepełniony wieloma tradycjami. Jednym ze zwyczajów jest wręczanie lub wysyłanie kartek ze świątecznymi życzeniami. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował piękne pocztówki z życzeniami, które zostały wręczone w instytucjach i urzędach współpracujących z naszą szkołą. Przedstawicielki SU - Julia i Ola - wraz z panią B. Osewską odwiedziły Urząd Gminy w Bargłowie Kościelnym, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminną Bibliotekę, zaprzyjaźniony Ośrodek Zdrowia i Bank Spółdzielczy w Bargłowie Kościelnym. Wszędzie zostały złożone świąteczne życzenia od całej społeczności szkolnej Łabętnika. Wójt naszej gminy - pan Radosław Wawiórko przekazał naszym uczennicom Światełko Pokoju.

• Świąteczny Kiermasz

• Nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w szkolnym kiermaszu, który został zorganizowany przez Radę Rodziców. Tym razem tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Można było więc nabyć  pierniczki, świąteczne słodkości, ciasta , orzeszki, gofry, owocowe lemoniady i świece. Wszędzie unosił się zapach bożonarodzeniowych specjałów, a uczniowie nosząc mikołajowe czapki podkreślili wyjątkowy nastrój tego dnia.

• Spotkanie z policjantką

• W dniu 13.12.2023r. nasi uczniowie spotkali się z panią policjantką -sierż. szt. Edytą Wiżlańską, która przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz opowiedziała o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Uczniowie wszystkich oddziałów mogli zadać pytanie i dowiedzieć się jak wygląda praca w policji, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły i innych miejsc, czym jest cyberprzemoc i gdzie szukać pomocy. Ogromnie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie za cenne spotkanie.

• Warsztaty przeciwdziałania przemocy

• 11 grudnia uczniowie klas IV- VII wzięli udział w spotkaniu z panią Małgorzatą Ellwart z Centrum Wsparcia Edukacji Manaka. Podczas zajęć zostały przekazane dzieciom informacje o rodzajach przemocy, sposobach  jej przeciwdziałania,  odpowiednich zachowaniach wobec tego zjawiska, osobach i instytucjach, w których można szukać pomocy i wsparcia w walce z przemocą. Uczniowie ćwiczyli w grupach odpowiednie reakcje na przemoc.

• Mała książka - wielki człowiek

• Uczniowie kl. I otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które są finansowane ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki rozpoczyna kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów. Pragnie ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania samodzielnego oraz z udziałem najbliższych.

W skład Wyprawki wchodzi książka autorstwa J. Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura dla rodziców i opiekunów pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Życzymy miłej lektury.