• Dzień Taty

• Wszystkim tatusiom składamy najszczersze życzenia.

Tacie Majki dziękujemy za koncert na akordeonie.

• Książki na wakacje

• Uczniowie kl. III zaprezentowali wybrane książki, które chcieliby polecić do przeczytania. Największym zainteresowaniem cieszyła się książka E. Piotrowskiej „Ciocia Jadzia”. Inne to: „Kapelusz pani Wrony”, „Cukierku, ty łobuzie”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Franklin detektywem”. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać fragment książki i wykonać ilustrację. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni.

• Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

• Dnia 10.06.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci zostały przyjęte przez bibliotekarkę oraz uczniów klasy IV. Najmłodsi wysłuchali wiersza „Skargi książki” autorstwa J. Huszczy, następnie uczniowie kl. IV zaprezentowali im inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Później uczennica kl. IV przeczytała głośno baśń „Kot w butach”, a następnie dzieci odpowiadały na zagadki i pytania związane z wysłuchanym utworem oraz z innymi baśniami przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów.

Ostatnim punktem wizyty było obejrzenie książek znajdujących się w wypożyczalni.

Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki.

• Lekcje biblioteczne

• Dnia 9.06.2022 r. odbyły się w naszej szkole dwie lekcje biblioteczne, które zostały przeprowadzone przez panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Suwałkach. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-II poznały baśń „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Pani bibliotekarka przedstawiła tę opowieść  metodą kamishibai. Natomiast starsi uczniowie  z klas III-V wysłuchały opowiadania, na postawie którego wykonały plakaty na temat bezpieczeństwa. Dzieci rozmawiały o zasadach kulturalnego i bezpiecznego zachowania na podwórku, w domu i nad wodą.

Dziękujemy za piękne i pouczające lekcje.

• Historia w książkach dla dzieci

• Uczniowie kl. IV przygotowali wystawę książek o tematyce wojennej, które są adresowane do dzieci. Najważniejsze treści poznanych książek przedstawili w formie mapy myśli.

Miłośników historii i nie tylko zachęcamy do lektury. Polecamy książki:

• „Asiunia” J. Papuzińskiej
            • „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” J. Grodek
            • „Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego
            • „Wojtek, żołnierz bez munduru” E. Piotrowskiej
            • „A to historia. Opowiadania z dziejów Polski” K. Szymeczko
          • Wizyta uczniów klasy VIII w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie

• Dnia 2.06.2022 r. uczniowie kl. VIII wraz z nauczycielem odwiedzili II LO w Augustowie. Zostali życzliwie przyjęci i zaproszeni do wspólnej zabawy zorganizowanej przez uczniów liceum. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz możliwościami rozwijania swoich zainteresowań i pasji na zajęciach pozalekcyjnych. Następnie brali udział w lekcjach otwartych z języka polskiego i fizyki. Na zakończenie zwiedzili szkołę po opieką uczennic z liceum. Spotkanie było również świetną okazją do integracji z rówieśnika z innych szkół.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• Dzisiaj obchodziliśmy święto dzieci i jednocześnie realizowaliśmy zadania sportowe.

Dzieci brały udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu" oraz zawodach sportowych.

W sali zaś czekał na dzieci pyszny poczęstunek. Na stole nie zabrakło także owoców, po które dzieci bardzo chętnie sięgają i zjadają.

• Zaproszenie na spektakl teatralny "Czerwony Kapturek" do Bargłowa

• Gminny Ośrodek Kultury w Bargłowie Kościelnym z okazji Dnia Dziecka zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spektakl teatralny pod tytułem „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z grupy KRAK-ART.

Przedstawienie z dużą dawką humoru, rozbawi dzieci  i dorosłych.

Widzimy się 03 czerwca 2022r. o godzinie 18.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym ul. Augustowska 8.

Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Podstawowej Pana Mariana Renkiewicza, oraz Wójta Gminy Bargłów Kościelny Pana Radosława Wawiórko.

Do zobaczenia!!!

• Dzień Matki

• 30 maja 2022 r. odbył się w naszej szkoleuroczysty apel z okazji Dnia Mamy. Dzieci z kl. I-III zlożyły życzenia swoim mamom, rezytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wręczyły również prygotowane upominki.

Organizatorzy: Anna Masiewicz, Alicja Rutkowska