• Powiatowy Konkurs Ortograficzny

• Uczennica klasy V Julia Lisowska reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Walka z bykami" organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Augustowie.

Dziękujemy Julii za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu. Życzymy sukcesów w przyszłości.

• Dzień Mamy w przedszkolu

• Dnia 23.05.2022 r. miło było nam gościć mamy naszych przedszkolaków z okazji nadchodzącego ich święta.

Dzieci recytowały, śpiewały, tańczyły a na koniec złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie robione tulipany.

W imieniu swoim jak i dzieci wszystkim przybyłym mamom dziękuję za obecność.

Wioleta Chmielewska

• Wycieczka przedszkolaków - spotkanie z alpakami

• Dnia 10.05.2022r. wybraliśmy się na wycieczkę w plenerze do Centrum Rekreacji i Terapii Alpaki Cypel Laski Wielkie.

Na zajęciach dydaktycznych poznaliśmy zwyczaje alpak, dowiedzieliśmy się jak należy o nie dbać, czym i jak należy je karmić, co można uzyskać z hodowli tych pięknych zwierząt oraz innych ciekawostek na temat życia alpak.

Wszyscy od razu polubiliśmy alpaki. Bardzo chętnie przebywaliśmy w ich obecności, a nawet je przytulaliśmy, karmiliśmy i czesaliśmy.

Czas minął nam bardzo szybko. Wszyscy wróciliśmy do szkoły z bagażem pięknych doświadczeń oraz przepięknymi pamiątkami z wyjazdu: z gadżetami, własnoręcznie zrobionymi alpakami oraz zdjęciami.

Dobry humor dopisywał nam podczas całego pobytu na łonie natury dzięki gościnności gospodyni Pani Krystyny oraz tym uroczym zwierzętom, które mają również działanie terapeutyczne.

Wszystkim polecamy i już tęsknimy,

przedszkolaki wraz ze swoją panią Wioletą Chmielewską

• 3 Maja - udział w XXVI Dekanalnym Konkursie religijno-patriotycznym w Rajgrodzie

• Aby uczcić ważne święto - 3 Maja, uczniowie naszej szkoły: Dominika Karwowska, Kinga Kowalska, Wiktoria Jackowska, Jakub Karwowski, Julia Lisowska, Ola Wendrzycka, Patrycja Bućkowska, Iza Bućkowska i Wiktoria Budukiewicz, wzięli udział we Mszy św. w kościele parafialnym, a następnie zaprezentowali swoje talenty w konkursie recytatorskim oraz konkursie piosenki o treści religijnej i patriotycznej.

• I miejsce zajęła Julia Lisowska w piosence "Ojczyzno ma".
            • II miejsce zajęła Kinga Kowalska w wierszu "Co to jest Polska?"
            • III miejsce zajęła Aleksandra Wendrzycka w wierszu "Modlitwa polskiej dziewczynki".

Wszystkim gratulujemy talentów i odwagi.

W. Królewicz

• Wyniki konkursu

Gratulujemy zwycięzcom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Dbamy o ząbki".

II miejsce zajęła: Kinga Piotrowska

Wyróżnienia zdobyli: Izabela Muczyńska, Kacper Rozmysłowicz, Adam Turowski.