• Święto Szkoły

• W ramach Święta Szkoły 20 października wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę Szlakiem Papieskim. Tym razem odwiedziliśmy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji naszej szkoły, której przewodniczył ksiądz proboszcz Hieronim Mojżuk, po czym obejrzeliśmy film o historii cudu.

Kolejnymi miejscami związanymi z wizytą Papieża Polaka były: Sanktuarium w Świętej Wodzie i Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, gdzie zjedliśmy smaczny obiad.

Nie zabrakło też rozrywki gdyż ostatnim punktem programu była zabawa dla naszych dzieci w Parku Trampolin - Jumper Park.

Był to czas wspólnej modlitwy, zadumy i zabawy. Mimo zmęczenia wszystkim towarzyszył radosny uśmiech na twarzy. Składamy wyrazy podziękowania naszemu księdzu Hieronimowi, który zechciał nam towarzyszyć w kolejnym przeżywaniu obchodów Święta Szkoły.

Wioletta Królewicz

• Wycieczka przedszkolaków

• Dnia 20.10.2023 r. z okazji Święta Szkoły jak co roku najmłodsi wybrali się do kina na bajkę pt. "Psi Patrol. Wielki Film". Odwiedzili również pocztę, aby wspólnie wysłać swój pierwszy list. Myślę, że wyjazd był bardzo udany i podobał się dzieciom.

• Dzień Edukacji Narodowej w Łabętniku

• 13 października w naszej szkole uczciliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI i VII wystawili przedstawienie okolicznościowe ukazujące szkołę prowadzoną przez roboty. W zabawny sposób ukazali, że najlepiej jest uczyć się od ludzi i z ludźmi - bo to my wszyscy tworzymy naszą edukację.

• Ślubowanie klasy I

• Dn. 13 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której wystąpili uczniowie klasy 1. Złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów naszej szkoły. Otrzymali miłe upominki od klasy II. Z ogromną radością gościli również starszych kolegów i koleżanki na poczęstunku w swojej klasie.

• Lekcje biologii ze zwierzętami

• Lekcje z udziałem zwierząt w klasie VI, są wyjątkową i wspaniałą metodą edukacyjną, dostarczają możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.

Zajęcia podczas, których uczniowie przekazują swoim kolegom i koleżankom wiadomości na temat swoich pupilów są interesujące i ciekawe.

W klasie VI Ala zaprezentowała swojego pupila – mięczaka – ślimaka achatina - jednego z największych przedstawicieli tego gatunku na świecie.

Dużo emocji wzbudziły króliki przyniesione przez Olę i Kornela. Oba króliki zostały nam zaprezentowane i wysłuchaliśmy wielu ciekawostek na temat ich hodowli.

Samo ujrzenie żywych zwierząt było wielką atrakcją.

• Planetarium

• 10.10.2023 r. uczniowie kl. 1-3 wraz z przedszkolakami obejrzeli seans pt."Magiczny globus". Jednocześnie był to czas wzajemnej integracji.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Z tej okazji uczniowie klasy V, przebrani za książkowych bohaterów, czytali  baśnie młodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz klas I i II.

Dzieci wysłuchały baśni: H. Ch. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, Jakuba i Wilhelma Grimm pt. „Jaś i Małgosia” oraz Ch. Perraulta pt. „Kopciuszek”.

Akcja głośnego czytania spotkała się z zainteresowaniem i będzie kontynuowana w przyszłym roku.

• Laptopy dla uczniów klasy IV

• W ramach „Programu Laptop dla Ucznia” w naszej szkole sprzęt został przekazany w dniu 29.09.202 roku.

Laptopy będą własnością rodziców, a ich przekazanie odbyło  się na podstawie umowy zawartej przez szkołę z rodzicem ucznia.

Komputery przez okres 5 lat będą musiały służyć do celów edukacyjnych. Uczniowie będą mogli z nich korzystać na wszystkich lekcjach a także w domu.

Symbolicznego przekazania sprzętu komputerowego dokonał Wójt Gminy Bargłów Kościelny Radosław Wawiórko oraz Dyrektor Szkoły Mariusz Kamil Stelmachowicz.

• Sprzątanie Świata 2023

• W dniach 15-17 września odbyła  się 30 akcja „Sprzątania Świata - Polska 2023”. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI".

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest  budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji.