• Konkurs Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i Szkoły Podstawowe w Łabętniku - „Toleruję, szanuję, akceptuję”

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie promującym postawy tolerancji i szacunku wobec rówieśników i osób dorosłych. Podczas pogadanek mieli możliwość zapoznania się ze znaczeniem słów zawartych w tytule konkursu i ich zastosowaniem w relacjach międzyludzkich. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkometrażowego filmu pokazującego szacunek i zrozumienie wobec innych osób. Powstało siedem drużyn, które podjęły się tego zadania. Łącznie aż 19 osób pracowało nad konkursowymi filmami. Jury wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce - Julia Lisowska kl. VII
            • II miejsce - Julia i Kinga Piotrowskie z klas V i II
            • III miejsce - Alicja i Joanna Łukawskie, Julia Jackowska z klas VI i IV

Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i zrozumieniem tematu. Gratulujemy!!!

• Przygotowania do świąt

• Najmłodsi naszej szkolnej społeczności już są prawie gotowi do świąt. Dzisiaj 26 marca mieliśmy okazję popisać prawdziwe pisanki pod okiem utalentowanej mamy naszych przedszkolaków, Pani Justyny Kleszczewskiej.

Jeszcze raz ślicznie dziękujemy za spotkanie.Choć dzieci poznały różne techniki ozdabiania jajek, największe zainteresowanie wzbudził u dzieci sposób przy użyciu wosku.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• Powitanie wiosny

• Data 21 marca nie jest dla nas przypadkowa. Tego dnia założyliśmy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Ponadto z okazji Pierwszego Dnia Wiosny bawiliśmy się w zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

To był ciekawy dzień, pełen tolerancji i pozytywnego myślenia.

• Pokaz historyczny

• Niedawno w naszej szkole uczniowie wzięli udział w ciekawym widowisku historycznym. Tematem spotkania były powstania narodowe, w tym Insurekcja Kościuszkowska i Powstanie Styczniowe. Zobaczyć można było elementy umundurowania i uzbrojenia oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących walki i życia pod zaborami. Uczniowie chętnie brali udział w pokazie i mogli przez chwilę poczuć się jak powstańcy walczący o niepodległość ojczyzny. To była bardzo udana „żywa lekcja historii”.

• "Czyściochowa Akademia"

• W ramach realizacji programu edukacyjnego dzieci z oddziału przedszkolnego bliżej poznały tematykę higieny nosa oraz jamy ustnej. Higieniczne przygody Czyściochów przypadły dzieciom do gustu. Otrzymane książeczki z programu dodatkowo miały zachęcić dzieci do regularnego mycia zębów.

Dzieci odwiedziła też zaprzyjaźniona z naszą szkołą pielęgniarka, pani Joanna Krupińska. W ciekawy sposób przekazała najmłodszym dzieciom wiedzę na temat prawidłowego mycia zębów.

Dzieci mogły połączyć teorię z praktyką, a to lubią najbardziej.

• Walentynkowe pląsy

• Z okazji walentynek i zbliżającego się końca karnawału Samorząd Uczniowski zorganizował taneczną zabawę z konkursami i dyskotekową muzyką. Uczniowie chętnie bawili się i tańczyli. Była możliwość zrobienia zdjęcia z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, w „serduszkowej” fotobudce. Wszyscy  brali udział w różnych konkurencjach, a SU wynagradzał ich wysiłki słodkimi nagrodami.