• Gminny konkurs plastyczny

• Dwójka naszych przedszkolaków wzięła udział wXX Gminnym Konkursie Plastycznym Sześciolatków "Dbamy o ząbki" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym oraz zdobyła nagrody:

• II miejsce - Joanna Michałowska
            • III miejsce - Hubert Rozmysłowicz

Serdecznie gratulujemy!

• Ważne święta

• Dzisiejszego dnia udało się wspólnymi siłami połączyć dwa ważne święta. Mianowicie Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia oraz Dzień Książki przypadający dzień po, czyli 23.04.2024 r.

Uczniowie kl.V w bardzo przystępny sposób przeczytali przedszkolakom wybrane wiersze Jana Brzechwy oraz Wandy Chotomskiej nie bez przypadku o tematyce przyrodniczej. Najmłodsi pod opieką starszych od siebie uczniów wykonali ciekawe prace plastyczne metodą, której wcześniej nie znali. Jeśli kogoś zainteresował magiczny ślimak, zapraszam do mojego oddziału przedszkolnego, aby poznać tę magię tworzenia kolorowych ilustracji.

Dziękujemy pani bibliotekarce naszej szkoły za ten ciekawy sposób przybliżenia dzieciom literatury dziecięcej oraz przy okazji możliwość integracji z uczniami naszej szkoły. Dzieci były bardzo zaciekawione i zadowolone z tej formy współpracy. Myślę, że nie było to ostatnie nasze spotkanie w takiej formie.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieci z kl.0-II brały udział w grze terenowej zorganizowanej przez uczniów kl. IV i V. Uczestnicy zabawy, posługując się mapą, odnajdywali ukryte karteczki z zagadkami dotyczącymi książek i udzielali na nie odpowiedzi. Następnie ze zdobytych liter mieli ułożyć hasło.

Dzieci wykazały się wiedzą na temat książek poznanych  na zajęciach bibliotecznych, a przy okazji świetnie się bawiły.

• Dzień Ziemi

• Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Planeta kontra plastik”. W związku z tym uczniowie klas  IV-V  przygotowali  przedstawienie pt.”Sąd nad ropuchą”. Poza tym wszyscy obejrzeliśmy krótki film ekologiczny „Dzień Ziemi – jak możemy dbać o planetę?” Po zakończeniu filmu każdy mógł odpowiedzieć na kilka pytań i sprawdzić swoją wiedzę proekologiczną.

• Z wizytą w bibliotece

• Dzieci z przedszkola odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Poznały także zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla  niektórych przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.

Zachęcam rodziców do przeczytania dzieciom zabranych bajek i baśni do domu.

• Hodowla roślin

• W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a na parapetach pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Teraz już tylko pozostała obserwacja i odpowiednie dbanie o nasze roślinki.  Poradzimy sobie. Dzieci poznały etapy rozwoju roślin i dowiedziały się,  czego rośliny potrzebują do życia. Jeszcze należą się podziękowania rodzicom. To dzięki ich uprzejmości możemy mieć bliższy kontakt z przyrodą. Dziękujemy