• Umiem pływać

• Uczniowie i uczennice klasy I i III naszej szkoły uczestniczyli w Programie Powszechnej Nauki Pływania ,,Umiem pływać”, którego realizację finansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Gmina Bargłów Kościelny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach z zakresu nauki pływania, prowadzonych w  pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie od września do listopada 2022r. Ćwiczenia w wodzie oraz nabyte umiejętności pływackie pod okiem doświadczonych instruktorów przyniosły wiele satysfakcji uczestnikom.

• "Gramy zmysłami"

• W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt."Gramy zmysłami" przedszkolaki w listopadzie doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie pięciu. Dzieci starsze dodatkowo utrwalały obraz graficzny poznanych cyfr.

Zdecydowanie dzieci bardzo chętnie wykonują zadania z projektu. Zachęcam więc rodziców do podobnych zajęć z dziećmi w domu.

• Dialogi w restauracji w języku angielskim - Laboratoria Przyszłości

• W listopadzie uczniowie klasy V na zajęciach z języka angielskiego przygotowywali się do odegrania dialogów w języku angielskim pomiędzy kelnerem, a klientem w restauracji. Występy uczniów zostały nagrane z wykorzystaniem aparatu i mikroportu, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Przed nagraniem uczniowie czytali i tłumaczyli z języka angielskiego na polski instrukcję użycia mikroportu.

• Prawa dzieci

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka najmłodsze dzieci poznały opowiadanie pt."Mam prawo tu być i prawo tu żyć".

• Teatr Iluzji

• Dziś do naszej szkoły zawitał Pan Janusz Popiel, należący do czołówki polskich artystów-iluzjonistów.

Widowisko było prowadzone z udziałem widzów, którzy zapraszani byli do pomocy w  wykonywaniu "magicznych" numerów. Nie zabrakło ciekawych rekwizytów, np. chust, kwiatów, płyt gramofonowych, laski, butelki, papieru i innych. Były również prawdziwe białe gołębie. W spektaklu zawarte były również treści dydaktyczno- wychowawcze. Była mowa między innymi o zasadach dobrego zachowania.

Myślę, że wszystkim bardzo podobało się widowisko.

• Teatrzyk Kamishibai

• W listopadzie przy pomocy obrazkowego tetrzyka dzieci z oddziału przedszkolnego poznały bajkę pt. "Jaś i Małgosia".

• Laboratoria Przyszłości - październik

• Drugi miesiąc korzystania z zasobów pozyskanych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

Miesiąc październik poświęciliśmy przede wszystkim na doskonalenie umiejętności posługiwania się długopisami 3D. Podczas zajęć logopedycznych dzieci wykonywały puzzle, które wykorzystywane są do ćwiczenia  percepcji wzrokowej oraz zaburzonych głosek. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie tworzyli buźki ukazujące różne emocje. Posłużą one do utworzenia plakatu o emocjach i zostaną wykorzystane podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne w oddziale przedszkolnym.

Uczniowie klasy V samodzielnie rozpakowali zestaw klocków Abilix Krypton, zapoznali się z innowacyjnym systemem łączenia klocków i podjęli próbę składania huśtawki.

Podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej był wykorzystany aparat fotograficzny, mikroport i statywy do nagłośnienia.

• “Czyste ręce” - akcja informacyjna

• 28 października uczniowie klasy IV, w ramach zajęć z kółka przyrodniczego, zorganizowali akcję informacyjną “Czyste ręce”. W tym celu odwiedzili poszczególne klasy i przypominali o powodach, dla których należy o nie dbać. Dodatkowo w młodszych klasach zaprezentowali, jak prawidłowo należy je myć. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do większej dbałości o czystość naszych dłoni.

• Wycieczka do Warszawy

• W ramach Święta Szkoły, w dn. 21 października, wyruszyliśmy do Warszawy śladami naszego patrona Jana Pawła II. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik a następnie Zamku Królewskiego, a w nim lekcje muzealne dla naszych uczniów. Po obiedzie mieliśmy możliwość obejrzenia malowniczej panoramy naszej Stolicy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Ważnym punktem naszej wycieczki był pomnik Św. Jana Pawła II na Placu Grzybowskim oraz wspólna modlitwa przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. W intencji naszej szkoły modliliśmy się podczas Mszy Św. w kościele Św. Anny znajdującym się przy Krakowskim Przedmieściu.

Dla wszystkich był to czas poznawania i integracji spędzony mile i pożytecznie.

Wioletta Królewicz

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

• Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Proboszcz Hieronim Mojżuk, który na zakończenie liturgii poświęcił plecaki pierwszoklasistom. W uroczystości licznie uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły.