• Koktajlowy zawrót głowy

• Uczniowie klasy IV i V uczyli się przygotowywać zdrowe, pożywne soki owocowe oraz koktajle. Sprawnie redagowali własne przepisy. Dowiedzieli się, że świeże owoce dodają energii, wpływają na przemianę materii, cerę, są ważnym źródłem witamin. Uczniowie zachęceni działaniem w klasie, zapewnili, że przygotują koktajle dla swoich rodzin a owoce staną się nieodłącznym elementem ich drugiego śniadania. Będziemy ich wspierać w realizacji tego postanowienia.

• Laboratoria Przyszłości - listopad 2023 - styczeń 2024

• Uczennice klasy piątej pracowały długopisami 3D. Jest to praktyczne narzędzie do kreatywnego wykorzystania technologii 3D. Najwięcej czasu  przeznaczyły na wykonywanie ozdób świątecznych.

Uczniowie, szczególnie klasy szóstej w dalszym ciągu byli zaangażowani w składanie robotów . Przygoda z budową własnego urządzenia elektronicznego jest dla nich wielkim przeżyciem.  Budując ciekawe konstrukcje wykazują się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną.

Podczas Akademii z okazji Święta Niepodległości i Jasełek szkolnych korzystano z aparatu fotograficznego, mikrofonów i oświetlenia.

• Laboratoria Przyszłości - wrzesień, październik

• W tym roku szkolnym  2023/24 uczniowie naszej szkoły  nadal biorą udział w różnych zajęciach i korzystają ze  sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Najchętniej uczniowie pracują z zestawami Krypton Abilix, które rozwijają kreatywność i logiczne myślenie .

Ponadto uczniowie klasy siódmej fotografowali uroczystości szkolne takie jak Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na ucznia klasy pierwszej, a także pobyt na wycieczce szkolnej do Białegostoku.