• Dzień Ziemi w naszej szkole

          • 22 kwietnia - to na całym świecie wyjątkowa data. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska.

            Dzień Ziemi w tym roku występuje pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę". Ma to pokazać, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność za stan naszej planety.

            Dlatego też uczniowie z Łabętnika postanowili posprzątać tereny wokół szkoły. Młodsi uczniowie klas I-III zajęli się sprzątaniem terenu przyszkolnego, natomiast młodzież klas IV-VIII poszła dalej i zajęła się uprzątaniem poboczy, przydrożnych rowów a także przystanku autobusowego.

            Całej akcji towarzyszyła wesoła atmosfera i jak zwykle dzieci wykazały się wielkim zapałem.

          • Akcje charytatywne

          • W naszej szkole odbył się kiermasz śniadaniowy, z którego zebrane środki przeznaczone zostały na pomoc choremu chłopcu pochodzącemu z naszych okolic. Odbyła się również akcja "Góra grosza" dla Miłosza. Łącznie udało się zebrać 1625,87zł.

            Dziękujemy dzieciom, ich rodzicom, pracownikom szkoły za ofiarowaną pomoc. 

            Zachęcamy do dalszej pomocy Miłoszowi Oleksy i jego rodzinie.

            Niezbędne dane można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba oraz siepomaga.pl.

            Organizatorzy akcji charytatywnych: 

            p. B.Osewska, p. W.Chmielewska, p. M.Maciejewska wraz z SU naszej szkoły.

          • Konkurs 'Wielkanocne rozmaitości'

          • W oczekiwaniu na Wielkanoc, młodzież i dzieci naszej szkoły wykonały wielkanocne ozdoby. Na szkolnej wystawie można było podziwiać własnoręcznie wykonane palmy, pisanki, stroiki oraz smakołyki takie jak: babka, orzeszki i zajączek z piernika.

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 8 kwietnia.

            W kategorii klas 0-III

            • I miejsce - Jan i Tymon Ruchlewicz
            • II miejsce - Iza Muczyńska, Julia Piotrowska
            • III miejsce - Dominika Karwowska, Joanna Łukawska

            W kategorii klas IV-VIII

            • I miejsce - Julia Lisowska, Aleksandra Wendrzycka
            • II miejsce - Julia Jackowska, Jakub Karwowski
            • III miejsce - Laura Wysocka, Szymon Dorf.

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

            Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Organizatorzy: p. Wioletta Królewicz, p. Beata Osewska.

          • Wycieczka

          • Przy okazji wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie dzieci z oddziału przedszkolnego zwiedziły miejski park przy szkole muzycznej oraz miejski plac zabaw.

          • Wyjazd do biblioteki

          • Dnia 07.04.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie.

            Uczestniczyły tam w zajęciach pt."Jak powstaje książka?". Poznały zasady zachowania się w bibliotece. Dowiedziały się jak można wypożyczać kasiążki oraz jak należy je szanować. Zwiedziły biblioteczne półki i samodzielnie wybrały interesujące je książki. Każde dziecko zaciekawiło się swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Wykonały również pamiątkowe zakładki do książek. Na koniec wizyty dzieci pobawiły się w kąciku zabaw.

            Wszystkim podobał się pobyt w bibliotece. Mam nadzieję, że to nie ostatnia wizyta dzieci w miejskiej bibliotece. Zachęcam rodziców i ich dzieci do korzystania z tej formy obcowania z książką. Dziekuję również Pani Paulinie za miłe przyjęcie naszych dzieci oraz przybliżenie nam pracy bibliotekarza.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

            Wisława Szymborska

             

            To święto obchodzone jest 2 kwietnia - w rocznicę urodzin znanego wszystkim dzieciom i dorosłym duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - autora takich baśni jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” i „Królowa Śniegu”.

            Dnia 4 kwietnia uczniowie kl. I-III wzięli udział w wydarzeniu promującym czytelnictwo. Dzieci słuchały głośnego czytania baśni w wykonaniu zaproszonych gości: pani Małgorzaty Grochowskiej z Biblioteki Gminnej w Bargłowie Kościelnym oraz pani Katarzyny Łukawskiej – mamy jednej z uczennic. O przeczytanie baśni poprosiliśmy również  pana dyrektora – Mariusza Stelmachowicza. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach” i „Trzy świnki”, odpowiadały na pytania i dowiedziały się, jakie są zalety korzystania z książek.

            Z okazji Dnia Książki dla Dzieci uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie za postać z książki oraz zaprezentowanie się przed publicznością. Do konkursu zgłosiło się 8 dzieci.

            Komisja konkursowa przyznała nagrody następującym uczniom:

            • I miejsce: Joanna Łukawska z kl. II
            • II miejsce: Julia Piotrowska z kl. III
            • III miejsce: Kinga Kowalska z kl. III
            • Wyróżnienie: Kacper Toczko z kl. III i Filip Toczko z kl. II.

            Komisja przyznała zwycięzcom nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek.

            Nagrody książkowe zostały zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Drogie Dzieci!

            Mamy nadzieję, że będziecie czytali codziennie a nie tylko w święto książki. Dlaczego warto czytać? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię i pamięć, uczą logicznego myślenia, są sposobem na miłe spędzenie czasu. Sięgajcie więc po książkę, odpłyńcie w świat ciekawej lektury, puśćcie wodze fantazji.

            Dziękujemy pani Małgorzacie Grochowskiej, pani Katarzynie Łukawskiej i panu dyrektorowi - Mariuszowi Stelmachowicz za wspólnie spędzony czas, za głośne czytanie i pracę w komisji konkursowej, za uśmiech i  życzliwość.

            Anna Łukaszewicz

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca 2022 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły pojawili się na zajęciach w różnorodnych przebraniach. Uczniowie klas I-VIII zaprezentowali swoje przebrania na korytarzu szkolnym w rytm muzyki. Było bardzo wesoło.

            Uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Ewę Sztukowską. Młodsze dzieci ozdabiały figurkę kurczaczka wielkanocnego, a starsze robiły pachnące mydełka. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach.

            Oprócz tego, pierwszy dzień wiosny w szkole był także dniem bez plecaka!  Tego dnia uczniowie przynosili książki i zeszyty w czymś innym niż tornister szkolny, np. w koszyku, w skrzynkach, poduszkach czy nawet w stacji dysków komputera.

            W tym dniu również miał miejsce kiermasz wiosennych przekąsek, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cele szkolne (np. dofinansowanie przejazdu autokarem na wycieczce).

            Organizatorzy Dnia Wiosny w szkole: Małgorzata Maciejewska oraz Beata Osewska

          • Zajęcia dydaktyczne przedszkolaków

          • W oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte pt. Zabawy inspirowane inscenizacją utworu J.Tuwima "Rzepka". 

            Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę o zdrowiu, umiejętności taneczne, muzyczne i teatralne w obecności pani bibliotekarki oraz pana dyrektora naszej szkoły.

            Zajecia podobały się wszystkim uczestnikom spotkania, w szczególności chyba dzieciom.  

            Ja, Wioleta Chmielewska jestem z nich bardzo dumna. 

          • Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym

          • 21.03.2022 r. obchodziliśmy "Dzień Kolorowej Skarpetki" na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Wszyscy założyliśmy niepasujące do pary skarpetki. Odbył się też konkurs plastyczny na najładniejszą "Kolorową skarpetkę". 

            Tego dnia dzieci oglądały spektakl studia artystycznego Arena pt. "Poznaję kulturę i dbam o kulturę". Dowiedziały się, że należy być miłym i po sobie sprzątać.

            Dzieci wzięły również udział w wiosennym kiermaszu śniadaniowym. 

            W poszukiwaniu zwiastunów wiosny wyruszyliśmy też na dłuższy spacer oraz zabawy ruchowe na placu zabaw. Towarzyszył nam śpiew poznanej piosenki pt. "Maszeruje wiosna".

            To był intensywny a zarazem ciekawy i kolorowy pierwszy dzień wiosny.

          • Dzień liczby Pi - święto matematyki w szkole

          • 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

            W naszej szkole również obchodziliśmy to święto - uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Na początku lekcji uczniowie poznali jej krótką historię, nazywaną również stałą Archimedesa albo Ludolfiną. Dowiedzieli się, co to są Pi-ematy, czyli  kto z pamięci wyrecytował najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Poznali także, że Wisława Szymborska (laureatka Literackiej Nagrody Nobla) liczbie Pi poświęciła jeden ze swoich wierszy. W drugiej części lekcji, uczniowie przekonali się, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia!

            Święto Pi niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia, a więc… przyjemne z pożytecznym!

          • Zbiórka charytatywna na pomoc dla Ukrainy

          • W dniach od 2 do 4 marca 2022 r. w szkole Samorząd Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Maciejewskiej i pani Wioletty Królewicz przeprowadził charytatywną zbiórkę środków finansowych na pomoc dla poszkodowanych w wojnie obywateli Ukrainy.

            Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele bardzo chętnie wsparli finansowo zbiórkę. Podczas akcji zebrano kwotę 2300 zł, która następnie została przelana na konto Caritas Diecezji Ełckiej, na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

            Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

            W załączniku dołączamy zdjęcie dokonanego przelewu.

            Małgorzata Maciejewska i Wioletta Królewicz

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca tradycyjne obchodziliśmy święto dziewczynek w przedszkolu. Tego dnia chłopcy podarowali upominki dla dziewczynek. One zaś odwdzięczyły się chłopakom nie tylko uśmiechem, ale też prezentem.

            Dziękuję za pomoc i "pyszne" kwiaty!

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • W ramach programu w roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym zakupiono nowe pozycje książek, w tym audiobooki. Dzieci chętnie sięgają po nowe książki z naszej biblioteczki przedszkolnej. Lubią także słuchać czytanych bajek, baśni i wierszy.

            Zachęcam wszystkich rodziców do czytania książek swoim dzieciom oraz umieszczam informację na temat wpływu czytania na ich rozwój.

            Wioleta Chmielewska

          • Wizyta poety

          • Dnia 03.03.2022 r. zaszczycił nas swoją obecnością pan Mariusz Szwonder. Po ostatnim spotkaniu online twórca bajek dla dzieci postanowił przyjechać do nas osobiście. Autor zaciekawił nas kolejną swoją książką pt. "1001 marzeń", napisaną wraz z panią Ewą Chotomską laureatką Orderu Uśmiechu.

            To było niesamowite przeżycie dla nas wszystkich, nie tylko dla dzieci.

            Serdecznie dziękujemy

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łabętniku, 16-320 Bargłów Kościelny
      • tel. 876 424 029
      • 16-320 Bargłów Kościelny ul. Łabętnik 10
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych