Monochromatyczne obrazy w ramach październikowych zadań Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami", w którym biorą udział przedszkolaki w tym roku szkolnym.
Dziękujemy pani Beacie, która towarzyszyła nam podczas jesiennego spaceru.
Monochromatyczne obrazy w ramach październikowych zadań Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami", w którym biorą udział przedszkolaki w tym roku szkolnym.
Dziękujemy pani Beacie, która towarzyszyła nam podczas jesiennego spaceru.
Z początkiem roku szkolnego rozpoczęliśmy realizację programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej Ministra Edukacji Narodowej, dzięki której w ciekawy sposób będziemy odkrywać talenty uczniów i rozwijać ich zainteresowania!
Uczniowie zapoznali się ze sprzętem, analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć.
Oczywiście najwięcej emocji wzbudziły długopisy 3D, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Uczyliśmy się ich obsługi, wkładania filamentu, próbowaliśmy także robić pierwsze modele.
Na zajęciach edukacji muzycznej w klasie 3 po zapoznaniu z dźwiękiem “si”, uczniowie rysowali nutki długopisem 3D. Nutki, które powstały okazały się bardzo ładne, co spowodowało, że dzieci nie mogły oderwać się od pracy.
Uczniowie z klasy I i III na zajęciach tworzyły jesienne liście wykorzystując długopisy 3D.
Na doradztwie zawodowym uczniowie kl. VIII za pomocą długopisów 3D wykonali znaki charakterystyczne dla danych zawodów. Posłużyły one do sporządzenia kart zawodów przyszłości składających się z symbolu graficznego i opisu.
Na zajęciach bibliotecznych oraz języku polskim dzieci z kl. IV-V zapoznały się z możliwością bezprzewodowego przesyłania dźwięku i działaniem mikroportu oraz kamery. Następnie sprzęt ten został wykorzystany do nagrania inscenizacji wierszy Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik” i „Rzepka” zaprezentowanych młodszym uczniom podczas Dnia Głośnego Czytania.
Rozpracowujemy też sprzęt do fotografowania, aby dzielić się naszymi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki.
To dopiero początek naszej pracy z zakupionym sprzętem. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania.
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie kl. IV-V na zajęciach bibliotecznych przygotowali inscenizacje wierszy Juliana Tuwima: "Spóźniony słowik” i „Rzepka”, a następnie zaprosili do ich obejrzenia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III.
Do nagrania występów został wykorzystany mikroport, który nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wcześniej uczniowie na zajęciach bibliotecznych zapoznali się z możliwością bezprzewodowego przesyłania dźwięku i działaniem mikroportu.
Dziś był wyjątkowy dzień... święto wszystkich przedszkolaków.
U nas również nie zabrakło atrakcji. Były niecodzienne zabawy ruchowe m.in. z chustą animacyjną oraz słodki poczęstunek.
Największą przyjemność chyba sprawiły dzieciom nowe zabawki, o które dzieci obiecały należycie dbać.
Dzięki uprzejmości dzielnicowego wsi Łabętnik dnia 16.09.2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem policjantem, który przeprowadził pogadankę o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz przybliżył nam swoją pracę. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć radiowóz policyjny.
Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Więc na dzisiejszych zajęciach nie brakowało kropek.
Na lekcjach matematyki w kl. IV-V zajęcia odbywały się zgodnie z tematyką obchodzonego dnia. Uczniowie swoją kreatywność i logiczne myślenie rozwijali rozwiązując zadania z rachunku pamięciowego i kolejności działań z kropką w tle. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.
Przedszkolaki również obchodziły Dzień Kropki w swoim gronie. Wykonały pierwsze prace plastyczne z użyciem farb i plasteliny, której myślą przewodnią były oczywiście kropki. Ten wrześniowy dzień sprawił dzieciom dużo radości.
Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Otrzymaliśmy w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” kwotę 30000,00 zł.
W ramach dofinansowania zakupiono nowoczesny sprzęt i pomoce służące budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.
W załącznikach poniżej można znaleźć informacje na temat stypendiów edukacyjnych Zarządu Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2021/2022 oraz wzór wniosku:
Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach kółka przyrodniczego. W tym roku zaczęliśmy zajęcia “na wesoło” i w tym celu skorzystaliśmy z tablic informacyjnych, które znajdują się przy szkole. Są one dodatkowym źródłem wiedzy dla uczniów. Dzieci lubią je także dlatego, że mogą wyjść poza mury budynku szkolnego. W czasie poznawania tajników przyrody robiliśmy krótkie przerwy na zabawę w berka. Mam nadzieję, że przyswojona w ten sposób wiedza na dłużej zostanie w pamięci uczniów.
Urszula Hiero
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Proboszcz Hieronim Mojżuk, który na zakończenie liturgii poświęcił plecaki pierwszoklasistom. W uroczystości licznie uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły.
Poniżej - zestaw podręczników do religii na rok szkolny 2022/20-23 w wersji PDF:
Powered by aSc EduPage