• Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia  Czytania Dzieciom, obchodzonego w dniach 1-7 czerwca, gościliśmy w naszej szkole Panie z Biblioteki Publicznej w Suwałkach, które przeprowadziły wśród dzieci zajęcia z wykorzystaniem techniki kamishibai.

Uczniowie kl. II i IV uczestniczyli w lekcji pt. „Od ziarenka do bochenka” z wykorzystaniem opowiadania „Mądra kurka”. Dzieci wysłuchały opowiadania, a następnie pracowały w grupach, poznając etapy powstawania chleba dawnej i dziś  oraz różne rodzaje zbóż i produkty, które z nich powstają. Układały również zdania z rozsypanek wyrazowych.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom  z Biblioteki Publicznej w Suwałkach za bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze.

• Zajęcia czytelnicze

• Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedziła nas pani Beata Niedźwiedzka z biblioteki pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Dzieci usłyszały bajkę pt. "Serce Misia", która stała się inspiracją do ciekawych zajęć na temat tego, jak należy dbać o własne serce.

Dzieci były bardzo aktywne i chętne do proponowanych zabaw.

• Konkurs recytatorski

• 29 maja 2024 r. uczniowie kl. VI i VII (Szymon Dorf, Julia Lisowska i Aleksandra Wendzycka) pod opieką p. Anny Łukaszewicz wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Bargłowie Kościelnym z okazji Roku Cz. Miłosza.

• Julia Lisowska -uczennica kl. VII, która recytowała wiersz pt. "Droga", zdobyła II miejsce;
            • Aleksandra Wendrzycka z kl. VII, która deklamowała utwór "Piosenka o końcu świata", zajęła III miejsce;
            • Szymon Dorf z kl. VI (wiersz pt. "O nierówności ludzi") otrzymał dyplom i nagrodę za udział w konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów.

• Zaelektryzowani – pokaz doświadczeń

• 24 maja 2024 naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”, która przybliżyła dzieciom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Uczniowie brali aktywny udział w pokazie, ponieważ wiedza przekazana była w sposób lekki i przyjemny.

• Konkurs "Od ziarenka do Eucharystii"

• 18 maja w Studzienicznej rozstrzygnięto Diecezjalny Konkurs ,,Od ziarenka do Eucharystii", w którym laureatkami zostały uczennice naszej szkoły Alicja Łukawska i Julia Lisowska. Serdeczne gratulujemy.

W. Królewicz

• Dzień pszczoły

• Niedawno w naszej szkole odbyło się ciekawe i słodkie spotkanie… Uczniów klas 1-7 odwiedziła pani Magdalena Muczyńska, mama jednej z uczennic i ekspertka bartnictwa. Opowiedziała nam o życiu pszczół, pszczelich produktach, pokazała sprzęty używane w pasiece i przygotowała degustacje różnych miodów. Po części edukacyjnej i pokazowej odbyły się konkursy sprawdzające wiedzę i zręczności związane z pszczelarstwem. Tego dnia SU zaprosił wszystkie dzieci do przebrania się za miododajne owady i do wsparcia „miodowego” kiermaszu słodkości.

• Szkolne muzeum pamiątek rodzinnych

• Uczniowie klasy VI, pod opieką pani B. Osewskiej, przygotowali ekspozycję historyczną poświęconą pamiątkom rodzinnym. Na wystawce prezentowane były  źródła pisane takie jak: świadectwa szkolne z lat 70. ubiegłego wieku, świadectwa pracy, zaproszenia ślubne, listy i pocztówki, pamiątki Pierwszej Komunii Świętej, dawne czasopisma i gazety. Oglądający mogli podziwiać dawne sprzęty domowe: żelazka z drugiej połowy XX wieku, naczynia i ceramikę, lamę naftową, tkane kobierce. Miłośnicy filatelistyki zobaczyli sporą kolekcję znaczków pocztowych. Zainteresowanie budziły medale i odznaczenia wojskowe, monety i banknoty wycofane w latach 90. z użytku i duży wahadłowy zegar. Klasa VI jako kustosze wystawy historycznej pokazywali, oprowadzali i opowiadali o zgromadzonych pamiątkach innym uczniom.

• Pierwszy dzień wiosny

• W tym roku kalendarzową wiosnę przywitaliśmy podczas wycieczki do Augustowa. Zwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji, gdzie policjanci i technicy kryminalni opowiedzieli o swojej służbie.  Poznaliśmy policyjnego psa, który na co dzień pomaga łapać przestępców. Zostaliśmy zaznajomieni z  tajnikami bycia dobrym stróżem prawa. Pani sierżant zaprosiła nas do obejrzenia w auli komendy filmu edukacyjnego o polskiej policji. Następnie trenowaliśmy nasze umiejętności sportowe i zręcznościowe podczas gry w kręgle w pobliskiej kręgielni „Garaż”.