• Festiwal Nauk Przyrodniczych w Bargłowie

• 28 maja 2024 r. klasa VII wzięła udział w Festiwalu Nauk Przyrodniczych w Bargłowie Kościelnym. Młodzież uczestniczyła w warsztatach z matematyki, fizyki, robotyki i edukacji dla bezpieczeństwa. Była to świetna okazja do zdobycia wiedzy poprzez zabawę oraz zawarcia nowych znajomości.

Dziękujemy Nauczycielom oraz Uczniom SP w Bargłowie Kościelnym za miłe przyjęcie.

• Nocne czytanie

• Dnia 24 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się impreza pod nazwą „Nocne czytanie” połączona z nocowaniem w szkole.

Pierwszym punktem wydarzenia była zabawa na dmuchańcach. Dzieci mogły skorzystać z wielu atracji i zabaw, zjeść pieczone kiełbaski i watę cukrową. Zabawa na boisku trwała do 21.00.

Następnie dzieci przeszły do budynku szkoły, gdzie rozpoczęło się Nocne czytanie. Starsi uczniowie czytali młodszym wybrane książki. Później dzieci wykonywały specjalne zadania przygotowane przez starszych uczniów w pokojach zagadek. Zadania do wykonania (rebusy, wykreślanki, labirynty, zagadki) dotyczyły różnych książek, przede wszystkim baśni.

• Wycieczka

• Dnia 24 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę w plenerze.

W programie było:

• przejazd bryczką w zaprzęgu konnym,
            • wizyta w zagrodach i karmienie zwierząt,
            • wspólne zabawy, zjazd tubingowy, tyrolka, kuchnia błotna,
            • ognisko.

Wyjazd był wspaniałą okazją integracji grupy na łonie natury.

Dzieci wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe.

• Święto Mamy i Taty

• 23 maja w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość. Przedszkolaki świętowały  Dzień Mamy i Taty. Na tę specjalną okazję przygotowały program artystyczny.

Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek w wykonaniu przedszkolaków. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w powierzone im role, za co zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej Rodzice otrzymali upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Wszystkim Mamusiom i Tatusiom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia.

• Dzień Pszczół

• Wybór 20 maja jako daty Światowego Dnia Pszczół ma szczególne znaczenie, bowiem w tym dniu przypada rocznica urodzin pewnego znanego słoweńskiego pszczelarza, uważanego za pioniera nowoczesnych technik pszczelarskich- Antona Janšy.

Nas w oddziale przedszkolnym odwiedził lokalny pszczelarz, dla nas dobrze znany. Była degustacja miodu, oglądanie prawdziwych pszczółek, rekwizytów pszczelarza a nawet prawdziwy ul. Dzieci mogły zobaczyć pierzgę, propolis, pyłek, wosk. Do tego zadawały mnóstwo pytań, których nie było końca. Wiedza i praktyka pani Magdaleny Muczyńskiej pozwoliła na poznanie wielu pojęć związanych z pszczelarstwem

Spotkanie było bardzo ciekawe i fascynujące a zarazem skarbcem wiedzy.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

• Owocowe koreczki

• Dnia 13 maja 2024 roku uczniowie klasy IV i V robili owocowe koreczki. Było smacznie, kolorowo, a co najważniejsze zdrowo. Jest to świetny pomysł na zdrową i słodką przekąskę.