Z początkiem roku szkolnego rozpoczęliśmy realizację programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej Ministra Edukacji Narodowej, dzięki której w ciekawy sposób będziemy odkrywać talenty uczniów i rozwijać ich zainteresowania!
Uczniowie zapoznali się ze sprzętem, analizowali instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć.
Oczywiście najwięcej emocji wzbudziły długopisy 3D, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Uczyliśmy się ich obsługi, wkładania filamentu, próbowaliśmy także robić pierwsze modele.
Na zajęciach edukacji muzycznej w klasie 3 po zapoznaniu z dźwiękiem “si”, uczniowie rysowali nutki długopisem 3D. Nutki, które powstały okazały się bardzo ładne, co spowodowało, że dzieci nie mogły oderwać się od pracy.
Uczniowie z klasy I i III na zajęciach tworzyły jesienne liście wykorzystując długopisy 3D.
Na doradztwie zawodowym uczniowie kl. VIII za pomocą długopisów 3D wykonali znaki charakterystyczne dla danych zawodów. Posłużyły one do sporządzenia kart zawodów przyszłości składających się z symbolu graficznego i opisu.
Na zajęciach bibliotecznych oraz języku polskim dzieci z kl. IV-V zapoznały się z możliwością bezprzewodowego przesyłania dźwięku i działaniem mikroportu oraz kamery. Następnie sprzęt ten został wykorzystany do nagrania inscenizacji wierszy Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik” i „Rzepka” zaprezentowanych młodszym uczniom podczas Dnia Głośnego Czytania.
Rozpracowujemy też sprzęt do fotografowania, aby dzielić się naszymi wrażeniami i upowszechniać dobre praktyki.
To dopiero początek naszej pracy z zakupionym sprzętem. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania.