Pierwszy dzień wiosny
W tym roku kalendarzową wiosnę przywitaliśmy podczas wycieczki do Augustowa. Zwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji, gdzie policjanci i technicy kryminalni opowiedzieli o swojej służbie. Poznaliśmy policyjnego psa, który na co dzień pomaga łapać przestępców. Zostaliśmy zaznajomieni z tajnikami bycia dobrym stróżem prawa. Pani sierżant zaprosiła nas do obejrzenia w auli komendy filmu edukacyjnego o polskiej policji. Następnie trenowaliśmy nasze umiejętności sportowe i zręcznościowe podczas gry w kręgle w pobliskiej kręgielni „Garaż”.
Z wizytą w bibliotece
Dzieci z przedszkola odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Poznały także zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.
Hodowla roślin
W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo, a na parapetach pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Teraz już tylko pozostała obserwacja i odpowiednie dbanie o nasze roślinki. Poradzimy sobie. Dzieci poznały etapy rozwoju roślin i dowiedziały się, czego rośliny potrzebują do życia. Jeszcze należą się podziękowania rodzicom. To dzięki ich uprzejmości możemy mieć bliższy kontakt z przyrodą. Dziękujemy
Konkurs Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i Szkoły Podstawowe w Łabętniku - „Toleruję, szanuję, akceptuję”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie promującym postawy tolerancji i szacunku wobec rówieśników i osób dorosłych. Podczas pogadanek mieli możliwość zapoznania się ze znaczeniem słów zawartych w tytule konkursu i ich zastosowaniem w relacjach międzyludzkich. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkometrażowego filmu pokazującego szacunek i zrozumienie wobec innych osób. Powstało siedem drużyn, które podjęły się tego zadania. Łącznie aż 19 osób pracowało nad konkursowymi filmami. Jury wyłoniło zwycięzców:
Przygotowania do świąt
Najmłodsi naszej szkolnej społeczności już są prawie gotowi do świąt. Dzisiaj 26 marca mieliśmy okazję popisać prawdziwe pisanki pod okiem utalentowanej mamy naszych przedszkolaków, Pani Justyny Kleszczewskiej.
Jeszcze raz ślicznie dziękujemy za spotkanie.Choć dzieci poznały różne techniki ozdabiania jajek, największe zainteresowanie wzbudził u dzieci sposób przy użyciu wosku.
Powitanie wiosny
Data 21 marca nie jest dla nas przypadkowa. Tego dnia założyliśmy wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Ponadto z okazji Pierwszego Dnia Wiosny bawiliśmy się w zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
To był ciekawy dzień, pełen tolerancji i pozytywnego myślenia.
Pokaz historyczny
Niedawno w naszej szkole uczniowie wzięli udział w ciekawym widowisku historycznym. Tematem spotkania były powstania narodowe, w tym Insurekcja Kościuszkowska i Powstanie Styczniowe. Zobaczyć można było elementy umundurowania i uzbrojenia oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących walki i życia pod zaborami. Uczniowie chętnie brali udział w pokazie i mogli przez chwilę poczuć się jak powstańcy walczący o niepodległość ojczyzny. To była bardzo udana „żywa lekcja historii”.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone od 1999 r. Jego celem jest podkreślenie różnorodności językowej każdego kraju, a także zwrócenie uwagi na języki zagrożone i ginące.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego podczas lekcji bibliotecznych oraz języka polskiego uczniowie rozmawiali o tym, jak należy dbać o język ojczysty oraz wykonywali ćwiczenia wzbogacające słownictwo. Uczniowie próbowali swoich sił w różnych konkurencjach. Dzieci z kl. I miały za zadanie odnaleźć przysłowia w labiryncie liter. Natomiast uczniowie kl. II wykonali fiszki z zagadkami, która forma wyrazu jest poprawna. Uczniowie kl. IV wspólnie wykonywali historyjkę obrazkową do legendy „Złota Kaczka”. Natomiast dzieci z kl. V przygotowały piękne plakaty prezentujące polskie przysłowia oraz, korzystając ze słowników, gromadziły wyrazy bliskoznaczne i wyrazy z trudnościami ortograficznymi.
"Czyściochowa Akademia"
W ramach realizacji programu edukacyjnego dzieci z oddziału przedszkolnego bliżej poznały tematykę higieny nosa oraz jamy ustnej. Higieniczne przygody Czyściochów przypadły dzieciom do gustu. Otrzymane książeczki z programu dodatkowo miały zachęcić dzieci do regularnego mycia zębów.
Dzieci odwiedziła też zaprzyjaźniona z naszą szkołą pielęgniarka, pani Joanna Krupińska. W ciekawy sposób przekazała najmłodszym dzieciom wiedzę na temat prawidłowego mycia zębów.
Walentynkowe pląsy
Z okazji walentynek i zbliżającego się końca karnawału Samorząd Uczniowski zorganizował taneczną zabawę z konkursami i dyskotekową muzyką. Uczniowie chętnie bawili się i tańczyli. Była możliwość zrobienia zdjęcia z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, w „serduszkowej” fotobudce. Wszyscy brali udział w różnych konkurencjach, a SU wynagradzał ich wysiłki słodkimi nagrodami.
Walentynkowa poczta
14 luty - WALENTYNKI - to bardzo lubiany przez wszystkich dzień, który kojarzy się z miłością, przyjaźnią, przywiązaniem i szczęściem. Tradycyjnie w naszej szkole funkcjonowała walentynkowa poczta. Uczniowie wysyłali do siebie kartki z życzeniami, wyrazami sympatii i przyjaźni.
5
"Bliżej pieska"
W ramach projektu edukacyjnego dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami naszej szkoły zorganizowały zbiórkę potrzebnych rzeczy dla piesków ze schroniska "Sonieczkowo". Wspólnymi siłami udało się zebrać sporą ilość karmy. Wszystkim ofiarodawcom raz jeszcze serdecznie dziękujemy.
Podczas jednego ze spotkań z Panią Policjantką dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się wobec obcych psów. Poznały sposób ochrony własnego ciała w razie ataku agresywnego psa. Myślę, że to były cenne wskazówki dla wszystkich uczestników spotkania.
Logowanie
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychMapa