Konkurs recytatorski
29 maja 2024 r. uczniowie kl. VI i VII (Szymon Dorf, Julia Lisowska i Aleksandra Wendzycka) pod opieką p. Anny Łukaszewicz wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Bargłowie Kościelnym z okazji Roku Cz. Miłosza.
- Julia Lisowska -uczennica kl. VII, która recytowała wiersz pt. "Droga", zdo
Festiwal Nauk Przyrodniczych w Bargłowie
28 maja 2024 r. klasa VII wzięła udział w Festiwalu Nauk Przyrodniczych w Bargłowie Kościelnym. Młodzież uczestniczyła w warsztatach z matematyki, fizyki, robotyki i edukacji dla bezpieczeństwa. Była to świetna okazja do zdobycia wiedzy poprzez zabawę oraz zawarcia nowych znajomości.
Dziękujemy Nauczycielom oraz Uczniom SP w Bargłowie Kościelnym za miłe przyjęcie.
Zaelektryzowani – pokaz doświadczeń
24 maja 2024 naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”, która przybliżyła dzieciom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Uczniowie brali aktywny udział w pokazie, ponieważ wiedza przekazana była w sposób lekki i przyjemny.
Nocne czytanie
Dnia 24 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się impreza pod nazwą „Nocne czytanie” połączona z nocowaniem w szkole.
Pierwszym punktem wydarzenia była zabawa na dmuchańcach. Dzieci mogły skorzystać z wielu atracji i zabaw, zjeść pieczone kiełbaski i watę cukrową. Zabawa na boisku trwała do 21.00.
Następnie dzieci przeszły do budynku szkoły, gdzie rozpoczęło się Nocne czytanie. Starsi uczniowie czytali młodszym wybrane książki. Później dzieci wykonywały specjalne zadania przygotowane przez starszych uczniów w pokojach zagadek. Zadania do wykonania (rebusy, wykreślanki, labirynty, zagadki) dotyczyły różnych książek, przede wszystkim baśni.
Wycieczka
Dnia 24 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę w plenerze.
W programie było:
- przejazd bryczką w zaprzęgu konnym,
- wizyta w zagrodach i karmienie zwierząt,
- wspólne zabawy, zjazd tubingowy, tyrolka, kuchnia błotna,
- ognisko.
Wyjazd był wspaniałą okazją integracji grupy na łonie natury.
Dzieci wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe.
Konkurs "Od ziarenka do Eucharystii"
18 maja w Studzienicznej rozstrzygnięto Diecezjalny Konkurs ,,Od ziarenka do Eucharystii", w którym laureatkami zostały uczennice naszej szkoły Alicja Łukawska i Julia Lisowska. Serdeczne gratulujemy.
W. Królewicz
Święto Mamy i Taty
23 maja w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość. Przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Na tę specjalną okazję przygotowały program artystyczny.
Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek w wykonaniu przedszkolaków. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w powierzone im role, za co zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.
Dzień pszczoły
Niedawno w naszej szkole odbyło się ciekawe i słodkie spotkanie… Uczniów klas 1-7 odwiedziła pani Magdalena Muczyńska, mama jednej z uczennic i ekspertka bartnictwa. Opowiedziała nam o życiu pszczół, pszczelich produktach, pokazała sprzęty używane w pasiece i przygotowała degustacje różnych miodów. Po części edukacyjnej i pokazowej odbyły się konkursy sprawdzające wiedzę i zręczności związane z pszczelarstwem. Tego dnia SU zaprosił wszystkie dzieci do przebrania się za miododajne owady i do wsparcia „miodowego” kiermaszu słodkości.
Dzień Pszczół
Wybór 20 maja jako daty Światowego Dnia Pszczół ma szczególne znaczenie, bowiem w tym dniu przypada rocznica urodzin pewnego znanego słoweńskiego pszczelarza, uważanego za pioniera nowoczesnych technik pszczelarskich- Antona Janšy.
Nas w oddziale przedszkolnym odwiedził lokalny pszczelarz, dla nas dobrze znany. Była degustacja miodu, oglądanie prawdziwych pszczółek, rekwizytów pszczelarza a nawet prawdziwy ul. Dzieci mogły zobaczyć pierzgę, propolis, pyłek, wosk. Do tego zadawały mnóstwo pytań, których nie było końca. Wiedza i praktyka pani Magdaleny Muczyńskiej pozwoliła na poznanie wielu pojęć związanych z pszczelarstwem
Wiosna - ach, to ty!
Nowa galeria Wiosna - ach, to ty! została dodana do albumu fotograficznego
Szkolne muzeum pamiątek rodzinnych
Uczniowie klasy VI, pod opieką pani B. Osewskiej, przygotowali ekspozycję historyczną poświęconą pamiątkom rodzinnym. Na wystawce prezentowane były źródła pisane takie jak: świadectwa szkolne z lat 70. ubiegłego wieku, świadectwa pracy, zaproszenia ślubne, listy i pocztówki, pamiątki Pierwszej Komunii Świętej, dawne czasopisma i gazety. Oglądający mogli podziwiać dawne sprzęty domowe: żelazka z drugiej połowy XX wieku, naczynia i ceramikę, lamę naftową, tkane kobierce. Miłośnicy filatelistyki zobaczyli sporą kolekcję znaczków pocztowych. Zainteresowanie budziły medale i odznaczenia wojskowe, monety i banknoty wycofane w latach 90. z użytku i duży wahadłowy zegar. Klasa VI jako kustosze wystawy historycznej pokazywali, oprowadzali i opowiadali o zgromadzonych pamiątkach innym uczniom.
Owocowe koreczki
Dnia 13 maja 2024 roku uczniowie klasy IV i V robili owocowe koreczki. Było smacznie, kolorowo, a co najważniejsze zdrowo. Jest to świetny pomysł na zdrową i słodką przekąskę.
Gminny konkurs plastyczny
Dwójka naszych przedszkolaków wzięła udział wXX Gminnym Konkursie Plastycznym Sześciolatków "Dbamy o ząbki" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym oraz zdobyła nagrody:
- II miejsce - Joanna Michałowska
- III miejsce - Hubert Rozmysłowicz
Serdecznie gratulujemy!
Ważne święta
Dzisiejszego dnia udało się wspólnymi siłami połączyć dwa ważne święta. Mianowicie Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia oraz Dzień Książki przypadający dzień po, czyli 23.04.2024 r.
Uczniowie kl.V w bardzo przystępny sposób przeczytali przedszkolakom wybrane wiersze Jana Brzechwy oraz Wandy Chotomskiej nie bez przypadku o tematyce przyrodniczej. Najmłodsi pod opieką starszych od siebie uczniów wykonali ciekawe prace plastyczne metodą, której wcześniej nie znali. Jeśli kogoś zainteresował magiczny ślimak, zapraszam do mojego oddziału przedszkolnego, aby poznać tę magię tworzenia kolorowych ilustracji.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieci z kl.0-II brały udział w grze terenowej zorganizowanej przez uczniów kl. IV i V. Uczestnicy zabawy, posługując się mapą, odnajdywali ukryte karteczki z zagadkami dotyczącymi książek i udzielali na nie odpowiedzi. Następnie ze zdobytych liter mieli ułożyć hasło.
Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Planeta kontra plastik”. W związku z tym uczniowie klas IV-V przygotowali przedstawienie pt.”Sąd nad ropuchą”. Poza tym wszyscy obejrzeliśmy krótki film ekologiczny „Dzień Ziemi – jak możemy dbać o planetę?” Po zakończeniu filmu każdy mógł odpowiedzieć na kilka pytań i sprawdzić swoją wiedzę proekologiczną.
Logowanie
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychMapa